Офіс великих платників податків
Державної податкової служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

35 млрд грн прибутку за результатами 2020 року задекларував великий бізнес

09.03.2021

За результатами роботи у  2020 році великі платники податків задекларували до сплати 35 млрд грн податку на прибуток. Зокрема за 4-й квартал минулого року задекларовано великими платниками Центрального управління 11 млрд грн., а ця сума зросла більш ніж на понад 18% у порівнянні з останнім звітним періодом. Найбільші нарахування до сплати прибутку, за результатами останнього кварталу 2020 року, забезпечили платники сектору добувної промисловості, оптової і роздрібної торгівлі, підприємства транспорту. А збитки, які декларували підприємці, скоротилися на 65,3 млрд грн (17%) в порівнянні з підсумками 3–го кварталу минулого року. 

Про це повідомив  начальник Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Микола Чмерук. 

 «В 2020 році великі платники податків задекларували до сплати понад 38% від загальноукраїнських нарахувань по податку на прибуток. Це 35 млрд грн. Рівень податкової віддачі великого бізнесу постійно зростав. Якщо в першому кварталі минулого року він склав 0,98%, то на кінець року 1,3%. Отже, Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків зуміло налагодити взаємодію з підприємцями щодо збільшення нарахувань. Результат – це значні кошти, які надійдуть до держбюджету й будуть розподілені в тому числі на соціальні потреби громадян», - наголосив Микола Чмерук. 

 За його словами, за результатами 4-го кварталу 2020 року показник декларування податку на прибуток від великих платників податків зріс більш ніж на 18% в порівнянні з 3-м кварталом того ж року та склав майже 11 млрд грн. 

 «Лідерами по нарахуваннях до сплати податку на прибуток за цей період стали добувна промисловість (2,2 млрд грн, в 2 рази більше нарахувань 3 кварталу), підприємства транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (2,4 млрд грн, додатково 284,5 млн грн в порівнянні з 3 кварталом), підприємства оптової та роздрібної торгівлі (2,18 млрд грн, що на 518 млн грн більше за попередній звітний період).

Загалом в 2020 році найбільший приріст до сплати дала галузь  виробництва харчових продуктів (майже 16%), транспортна інфраструктура (майже вдвічі), інформація та телекомунікація (1,35%), оптова та роздрібна торгівля (1,19%)», - відзначив керівник Центрального управління. 

 Він також звернув увагу на той факт, що все менше великих підприємств декларують збитки і виходять на прибутковість. 

«Слід відмітити і позитивну динаміку нарахувань податку на прибуток по підприємствах, які за 2020 рік декларували збитки. В цілому, збитки скоротилися на 65,3 млрд грн або на 17,1% порівняно з підсумками попереднього звітного періоду. Так, 39 суб’єктів господарювання, які за 9 місяців  2020 року мали збитки, вийшли зі стану збитковості та задекларували до сплати  234 млн грн податку на прибуток.

Скорочення суми збитків відбулося і порівняно з аналогічним періодом минулого року на 24,2 млрд грн або на 7,1%. Відносно 2019 року зі стану збитковості вийшли 28 СГ та задекларували до сплати  593 млн грн.

Таким чином, можемо оптимістично оцінювати ситуацію зі сплатою податку на прибуток великими підприємствами і сподіватися, що позитивна динаміка збережеться й надалі», - підсумував Микола Чмерук.